Wyciskarka Kuvings B6000

Wyciskarka do soków Kuvings B6000 to wolnoobrotowa prasa jednoślimakowa. Jeden ślimak w układzie pionowym i niezwykle duży otwór wsadowy sprawia, że nawet dość duże owoce mieszczą się tam w całości. Nie zachodzi zatem konieczność dzielenia owoców na części.

Otwór zasypowy ma średnicę 7,5 cm. Ślimak zaś wykonano z niezwykle wytrzymałego materiału. Amorficzny polieteroimid o handlowej nazwie Ultem, jest niezwykle odporny na działanie naprężeń i wysokich temperatur. Jedynie rozpuszczalniki chlorowane mogą zagrozić jego strukturze, ale w wyciskarkach nie jest to głównym zagrożeniem. Materiał robi furorę w branży medycznej i jest stosowany w urządzeniach narażonych na znaczne obciążenia. Szczególnie ważna jest jego właściwość tworzenia bariery pomiędzy materiałem i surowcem przetwarzanym. Żadne substancje chemiczne nie przedostają się do wyciskanych soków.

Wolny bieg zespołu tłoczącego ogranicza proces utleniania. Sok wyciśnięty przy prędkości 60 obrotów na minutę jest zdecydowanie trwalszy niż wyciskany urządzeniami o wysokich obrotach. Saturacja przy wolnych obrotach jest minimalna. Tlen zawarty w powietrzu ma minimalny kontakt z molekułami soku.

Umiarkowana prędkość pracy urządzenia wpływa także na poziom wytwarzanych decybeli. Wyciskarka Kuvings B6000 wytwarza dźwięki na poziomie porównywalnym z jednostką wewnętrzną klimatyzatora wysokiej klasy.

Urządzenie jest oferowane w handlu z zestawem wyposażenia uzupełniającego. Między innymi nowatorskie szczotki do utrzymania czystości części stykających się z pożywieniem.

Zwarta bryła sprawia, że wyciskarka jest niezwykle ergonomiczna i optymalna w sferze wykorzystania przestrzeni. Ten atrybut staje się potrójnie cenny w przestrzeniach, gdzie każdy cal przestrzeni staje się nie do zastąpienia. Wyciskarka potrzebuje mniej niż sto centymetrów kwadratowych powierzchni blatu i poniżej dwudziestu centymetrów przestrzeni w płaszczyźnie wertykalnej. Przy swych zwartych kształtach waży na tyle dużo, by stanowić niezwykle stabilny instrument (około 15 kilogramów).

Całości dopełnia 10-letni okres gwarancji udzielonej przez wytwórcę.